Abbildung ähnlich
auf Anfrage
je 1 ST
keine Verfügbarkeitsinformationen
Verpackungseinheiten
| 1 ST | Menge übernehmen |
Funktionen
Verkaufsdaten
| Mindestbestellmenge | 1 ST |
| Bestellschritt | 1 ST |
Beschreibung
Simple and slick integral design with no driver box and without any visible screws
New technology utilization for improved performance
Invisible in-track adaptor for an impressive architectural look
Extremely precise light beams due to the high-quality lens
?80mm die-cast aluminium body, Adjustable beam angle:between 8° - 55° , Textured white finishing colour
Light color temperature: 4000K, natural light
System power: 18W, Fixture lumen output: 1100lm, efficacy: 61lm/W,
Ra97 typical, LED chromacity: 2 step MacAdam ellipse LED source (SDCM2), IR/UV free light source without heat radiation
Operating voltage 220-240V / 50-60Hz, DALI suitable for installation on 3-circuit tracks, please check compatibility list on the instruction sheet. Compatible with OneTrack Electrical protection: Class II. Degree of protection: IP20, suitable for indoor environment only
Horizontal rotation: 355°, vertical tilt: 90°
Nominal product dimensions: D.80mmx215mm
5 years warranty. Suitable for track mounting
Merkmale
| Bemessungslichtstrom nach IEC 62722-2-1 | 1100 lm |
| Farbtemperatur | 4000 K |
| Farbwiedergabeindex CRI | 90-100 |
| Farbkonsistenz (McAdam-Ellipse) | SDCM2 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Schlagfestigkeit | IK02 |
| Schutzklasse | II |
| Bemessungsumgebungstemperatur nach IEC62722-2-1 | -10 - 35 °C |
| Spannungsart | AC/DC |
| Nennspannung | 220 - 240 V |
| Max. Systemleistung | 18 W |
| Leuchtenlichtausbeute | 61 lm/W |
| Leistungsfaktor | 0.9 |
| Mit Betriebsgerät | ja |
| Betriebsgerät | LED-Betriebsgerät stromgesteuert |
| Dimmung DALI | ja |
| Anschlussart | sonstige |
| Polzahl | 4 |
| Mit Leuchtmittel | ja |
| Lichtverteilung | symmetrisch |
| Lichtverteiler | Fokuslinse |
| Gehäusefarbe | weiß |
| Werkstoff des Gehäuses | Aluminium |
| Glühdrahtprüfung nach IEC 60695-2-11 | 650 °C - 30 s |
| Klirrfaktor (THD) | 10 |
| Photobiologische Sicherheit nach EN 62471 | RG1 |
| Verpackungseinheit | 1 |
| Gewicht | 0,94 |
| Gewichtseinheit | KG |
| Gewichtbezugsmenge | 1 |
| eClass 11.0 - Klasse | 27110309 |
| UNSPSC 14.0801 - Klasse | 39111515 |
| Reflektor | matt |
| Oberfläche | lackiert |
| Lichtstärke | 1100 cd |
| Geeignet für Leuchtmittelanzahl | 1 |
| Nennstrom | 84 mA |
| Lichtfarbe | weiß |
| Geeignet für Stromschienenmontage | ja |
| Lichtstrom | 1100 lm |
| Bemessungslebensdauer L70/B50 bei 25 °C | 100000 h |
| Max. Anzahl der Leuchten Leitungsschutzschalter C16 | 70 |
| Max. Anzahl der Leuchten Leitungsschutzschalter B16 | 55 |
| Lichtstrom einstellbar | stufenlos |
| Austauschbares Betriebsgerät | ja |
| Energieeffizienzklasse der Lichtquelle nach EU-Richtlinie 2019/2015 | E |
| Kurzbeschreibung | LED Stromschienenstrahler |